Nordecon alustab Ülemiste Citysse Eesti oludes ainulaadse büroohoone ehitust

Täna sai Ülemiste Citys nurgakivi Nordeconi rajatav 13-korruseline büroohoone, mille välimus ja sisu on arhitektuuriliselt ainulaadsed ning plaanitava keskkonna- ja energiasäästlikkuse näitajad võimaldavad hoonele taotleda Eestis vähe levinud LEED kuldtaseme sertifikaati.

„Sellele hoonele pöörati tavalisest enam tähelepanu juba projekteerimisfaasis, milles ka Nordeconil oli võimalus osaleda,“ ütles Nordecon ASi juhatuse esimees  Jaano Vink. „Projekteerisime hoonet täielikult kolmemõõtmelise mudelina – alates konstruktsioonidest kuni tehnosüsteemideni välja. See loob võimaluse visuaalselt vaadelda valmiva hoone lõpptulemust ja vajadusel sisse viia muudatused enne konkreetse ehitustöö algust. Nii välditakse juba valminud ehitustöö ümbertegemist.“

Jaano Vinki sõnul on tähelepanuväärne asjaolu, et uus büroohoone ehitatakse paljuski taaskasutatavatest materjalidest. „Hoonele on planeeritud välisseinast eemale eraldi karkassile matt-hõbedane topeltfassaad, mis moodustab ebakorrapärase ruudulise mustri hoone kolmele küljele. Lõunaküljel on seevastu kogu fassaadi kattev päikesepaneelide ala, millega kaetakse osa maja tarbeks kuluvast energiavajadusest. Tänu hoonele planeeritud fassaadi  silmatorkavusele, saab see maja Ülemiste linnaku keskseks pärliks.“

Hoone kontoripindade kujundamisel on eesmärgiks paindlikkus, mis tähendab, et kontorialadele luuakse võimalus igal ajal vaheseinu ringi tõsta seejuures tehnosüsteeme ringi ehitamata. „Kuna maja projekteerimisel ja ehitamisel on arvesse võetud ühelt poolt keskkonnahoidu ja teiselt poolt hoones viibiva töötaja heaolu, siis taotletakse hoonele Eestis veel vähe levinud LEED sertifikaati,“ lausus Jaavo Vink.

Rahvusvaheliselt tunnustatud sertifikaat LEED antakse hoonetele, mis järgivad ehitusel ja opereerimisel säästva arengu ja keskkonnasäästu põhimõtteid. LEED hindab objekte kuues keskkonna seisukohalt olulises valdkonnas: jätkusuutlik arendamine ehitusplatsil, vee säästmine, efektiivne energiakasutus, materjalide valik, hoone sisekeskkonna kvaliteet ning uuenduslikkus disainis. LEED annab hoone omanikele ja kasutajatele täpsed juhised hoone disaini, ehituse, kasutuse ning hoolduse osas.

Technopolis Ülemiste AS ja Nordecon AS sõlmitud lepingu kohaselt on Ülemiste City ärilinnakusse aadressile Lõõtsa tn 5 rajatava büroohoone ehitustööde maksumuseks ligikaudu 8,7 miljonit eurot. Büroohoonel on 13 korrust, kõrgus maapinnast on 49,5 meetrit ning suletud netopindala ligikaudu 11 000 ruutmeetrit. Hoone valmimistähtajaks on planeeritud 2015. aasta august.

Eelmine Kõik postitused Järgmine