Nordecon alustab Tammelinnas uut tüüpi planeeringuga korterite ehitust

„Uus-Tammelinna elurajooni majad meeldivad ja ka sobivad lastega peredele – piirkond on ilus ja rahulik, samas on olemas korralik infrastruktuur,“ ütles Nordecon ASi Lõuna-Eesti piirkonna juht Toomas Rell. „Viimasel ajal populaarses köök-elutoas on võimalik muidugi pärast tööpäeva tervel perel ühes ruumis viibida, kuid klientidelt saadud tagasiside põhjal oleme planeerinud uude ehitatavasse majja kahetoalisi kortereid, millel on võimalus eraldada köök suurest toast. Moodsad tüüplahendused avatud köögiga ei olegi enam nii moodsad – mida väiksem korter, seda olulisem on, et köögi hääled ja lõhnad saaks eraldada elutoast.“

Haki 6 kortermaja ehitus algab 01.12.2016 ja hoone valmib augustis 2017. aastal. Hoones on 24 korterit, 4 neist ka 1toalised.

Nordecon alustas Tartus Tammelinnas Savi ja Haraka tänaval uue elamupiirkonna ehitusega 2014. aasta kevadel, praeguseks on valminud viis maja. Kokku plaanitakse piirkonda ehitada üheksa hoonet. Korterelamud on kolme- kuni viiekorruselised, milles on vastavalt 15 kuni 25 korterit. Hoonete arhitekt on Indrek Näkk arhitektuuribüroost INA. Uus-Tammelinna majade korterid on nii ühe-, kahe-, kolme- kui ka neljatoalised. Kinnistule pääseb mööda vastvalminud Savi tänavat. Igal korteril on rõdu, kuhu pääseb elutoast. Suuremates neljatoalistes korterites on saun ning ühel magamistoal lisarõdu.

Tartu Tammelinn on üks esimesi moodsa aedlinna printsiibil planeeritud aedlinnu Eestis. Aedlinna planeering valmis 1923. aastal. Hoonestuses kasutati segaprintsiipi. Lisaks ühepereelamutele nähti aedlinna linnapoolses osas – Riia tänava ja Tamme puiestee vahelisel alal – ette ka korterelamuid. Tamme aedlinna planeeringut ja selle väljaehitamise tulemust on Eesti arhitektuuriloos kõrvutatud Nõmme ja Merivälja aedlinnadega Tallinnas ning Pärnu kuurordirajooniga.

Tammelinnas on heal tasemel piirkonnakool ning aastal 2015 avatud uus gümnaasium. Mõlemad koolid jäävad paariminutilise jalutuskäigu kaugusele rajatavatest korterelamutest. Tartu linna investeeringute kavas on ehitada lähiaastatel uus lasteaed, mis jääb korterelamutest mõnesaja meetri kaugusele.

Eelmine Kõik postitused Järgmine