Lähiajal alustatakse kaitseväe uute ladude ehitust Tartumaal

Ukraina sõja õppetunnina on Eesti kasvatanud kaitseväe varusid ning nende hoiustamiseks on vaja juurde luua täiendavad ladustamistingimused üle Eesti. Riigi kaitseinvesteeringute keskus (RKIK) sõlmis laokomplekside ehituseks projekteerimis- ja ehituslepingud aktsiaseltsiga Nordecon, et alustada lähiajal esimeste objektide ehitusega Luunja ja Nõo vallas. Lepingute maksumus on ligikaudu 60 miljonit eurot.

„Järgmise paari aasta jooksul on taristuarenduste prioriteet Kagu-Eestis, kuhu investeerime sadu miljoneid eurosid, et rajada täiendavat taristut ladustamistingimuste suurendamiseks ning liitlaste vastuvõtmiseks. Ühed olulisemad arendused on seejuures Nõo ja Luunja valda ehitatavad uued laokompleksid, mis aitavad luua paremad tingimused formeerimiseks ja varude hoiustamiseks,“ ütles RKIKi lõuna portfellijuht, Peeter Karja.

„Uute laokomplekside rajamini ei too kaasa suuri muudatusi kohalikele elanikele. Ainus nähtus on tihenev liiklus ehitusperioodil ja paar korda aastas õppuste ajal,“ sõnas Karja.

„Rajatavad laokompleksid parandavad märkimisväärselt 2. jalaväebrigaadi ja kogu kaitseväe varustuse hoiu- ja käitlustingimusi ning tõstavad reservväelastega mehitatud sõjaaja üksuste reageerimiskiirust ja lahinguvõimet,“ ütles 2. jalaväebrigaadi logistikajaoskonna ülem kolonelleitnant Argo Reidla.

„Kaitseinvesteeringute keskus on  nõudlik tellija, kellele oleme varasemate aastate jooksul ehitanud mitmeid riigikaitselisi objekte üle Eesti. Meil on hea meel, et oleme saavutanud tihedas konkurentsis võidu ning saame taaskord võimaluse panustada riigikaitse arengusse,“ sõnas aktsiaseltsi Nordecon juhatuse esimees Gerd Müller.

Lisaks laokomplekside ehitusele, ehitatakse projekti käigus välja ka vajalik teedevõrgustik koos kommunikatsioonidega.

Laohooned valmivad 2024. aasta lõpus.

Eelmine Kõik postitused Järgmine