Eesti suurima puithoone maa-alune osa hakkab ilmet võtma

Täna toimus Loodusmaja maa-aluse osa mastaapne betoonivalu. Tööde käigus valati kahes jaos kokku 5200 m3 betooni, mis moodustab tulevase hoonete komplekti vundamendiplaadi. Mahult on tegemist Eesti ühe lähiaja suurima järjestikuse vundamendiplaadi valuga.

Lennusadamasse Eesti Meremuuseumi vesilennukite angaari ja Noblessneri vahele kerkiv kolmest hoonest koosnev Loodusmaja valmib Kliimaministeeriumi tellimisel ja Riigi Kinnisvara juhtimisel 2026. aasta sügistalvel. Valmimisel on tegemist Eesti suurima avalikus kasutuses puithoonega, mille põhikasutajaks saab Eesti Loodusmuuseum.

„Teostame siin töid hetkel 6 meetrit allpool maapinda ja 3 meetrit allpool merepinda, mis on tingimuste mõttes üksjagu väljakutsete rohke,“ kommenteeris Nordecon AS projektijuht Jürgen Jõgeva. „Hoone maa-alusele korrusele on kavandatud parkla ja erinevad tehnoruumid.“

Loodusmaja koosneb kolmest eraldiseisvast, aga omavahel maa-aluselt ühendatud hoonest. Kompleksi kuuluvate väga eriilmeliste hoonete kogukõrgused maapinnast ulatuvad enam kui 20 meetrini. Kolmnurkse põhiplaaniga muuseumihoone katus on tugeva kalde all ning selle hoone kogukõrguse vahe on 10 meetrit.

Loodusmaja põhikasutaja Eesti Loodusmuuseum avab uue püsiekspositsiooniga hoone uksed 2027. aastal. Lisaks hakkavad Loodusmaja hoonetekompleksi ruume kasutama Keskkonnaamet, Keskkonnaagentuur, Keskkonnainvesteeringute Keskus, loodav maa- ja ruumi ühendamet (MARU), KEMIT ning mitmed teised Eesti looduskeskkonna eest hoolt kandvad asutused.

Hoonetekompleksi arhitektuurse lahenduse on loonud arhitektuuribüroo Kavakava ja ehituse peatöövõtjaks on Nordecon. Loodusmaja suletud netopind on planeeritud 24 660 m2. Loodusmaja asukoht on Vesilennuki 12, Tallinn.

 

Eelmine Kõik postitused Järgmine