BIMi ekspert Erik Sanford: BIMi juurutamine eeldab muudatusi protsessides, mõtteviisis ning ka rollides

Erik Sanfordil on ligi viieteistkümneaastane kogemus BIM-protsesside rakendamisel ning oma kogemusi Eesti kolleegidele jagab ta aprillis toimuval BIMsummit Estonia konverentsil. Erik Sanford toob välja 5 praktilist nõuannet, kuidas BIMi juurutamisel edu saavutada. Lähemalt saab lugeda blogist: www.bimsummit.ee/blogi.

  1. 1.      Selgita

Selgita, mis eesmärgil BIMi rakendatakse ning kuidas see muudab töötajate igapäevaelu. Kuna BIM toob endaga kaasa muudatusi harjumuspärastes protsessides, siis eeldab ta ka muutusi mõtteviisis. Oluline on, et töötajad saaksid aru BIMi potentsiaalsest väärtusest ning sellest, kuidas see nende tööd tulevikus lihtsustab.

  1. 2.      Planeeri

BIMi juurutamine eeldab muudatusi protsessides, mõtteviisis ning ka rollides. Kõik need muudatused ei toimu üleöö, seega planeeri oma tegevusi. Mõtle läbi, millal peaks BIMi rakendamisega alustama, millise projekti juures seda kasutada, kuidas seda rakendada ning kes selle eest vastutab.

  1. 3.      Eesmärgista

Eesmärgid võivad olla üldised või väga spetsiifilised, aga kõige olulisem on, et nad on meeskonnale arusaadavad ja saavutatavad. Väikesed võidud sellel teel on ülimalt olulised, aga ka iga tagasilöök õpetab ning annab suuna edasiliikumiseks.

  1. 4.      Küsi meeskonnalt tagasisidet

Uuenduste läbiviimine ei ole kerge ning on pea võimatu viia neid läbi jõuga või vastumeelselt. Inimesed peavad tundma, et nad panustavad ise millegi uue juurutamisesse ning on osa protsesside arendamises. Seega küsi oma meeskonnalt tagasisidet nii tarkvara ja riistvara kohta kui ka üldistes küsimustes.

  1. 5.      Koolita ja varusta

Et edukalt täita uut ülesannet, peab meeskonnal olema teadmine, mida ta teeb, kuidas ta seda tegema peaks ja omama selleks õigeid töövahendeid. Üritused nagu BIMsummit Estonia on hea võimalus teadlikkuse tõstmiseks ning annavad võimaluse õppida teiste edulugudest. Mida rohkem on inimestel teadmisi BIMi rakendamisest, seda kindlamalt nad ennast tunnevad. Ära unusta varustada oma meeskonda vajalike töövahenditega ja seda nii tarkvara kui riistvara osas – see on investeering, mitte kulutus!

Inimeste kaasamine uuendustesse on alati keeruline. Paraku on see aga võtmeküsimuseks, kui edukas Sinu ettevõte BIMi juurutamises on.

Originaaltekst: http://www.bimsummit.ee/blogi

Eriku kogemusest on võimalik lähemalt kuulda 19.–20. aprillil toimuval BIMsummit Estonia konverentsil. BIMsummitil jagavad oma kogemusi ka René Schumann, Erik Sanford,  Jeremy Thibodeau, Fred Mills,  Reet Kalmet, Silver Neemelo, Avo Ambur, Virgo Sulakatko ja teised. Konverentsil osalemine annab 26 EEL-i täiendõppe punkti. Vaata konverentsi ajakava: http://www.bimsummit.ee/kava

Eelmine Kõik postitused Järgmine