OG Elektra sõlmis Viljandi uue spaahotelli ehituslepingu Nordeconiga

OG Elektra ja Nordecon AS allkirjastasid täna Viljandis ehituslepingu, millega algab Viljandi kauaoodatud spaahotelli ja ujula rajamine. Lepingu maksumuseks on 30 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks ja ehituse kavandatud valmimisaeg on 2027. aasta suvel.

Viljandi linna, otse Viljandi järve kaldale kerkiva neljakordse multifunktsionaalse hoone mahuks on 15 800 m2 ning see sisaldab lisaks ujulale, kaasaegsele vee- ja saunakeskusele ning restoranile ka 150 avarat rõduga hotellituba ja konverentsikeskust. Hoone arhitektuurse lahenduse on loonud KOKO arhitektid ning kavandamisel on suurt rõhku pandud energiatõhususele ja keskkonnasõbralikele lahendustele, et hoida pikaajalisi ekspluatatsioonikulusid madalal ja tagada jätkusuutlikkus.

“Jaekaubandusketina oleme edukalt lõpetanud järjekordse aasta ning alustanud uut meeleolukalt. Nüüd on aeg astuda vastu uutele väljakutsetele,” sõnas OG Elektra AS-i omanik Oleg Gross. Oma põhitegevusala kõrval keskendume lisaks uuele suunale, alustades Viljandis SPA hotelli ehitamisega.“

„Väga hea meel on Nordeconi nimel täna see ehitusleping allkirjastada ja sedavõrd pikalt ette valmistatud ehitusprojektiga siin Viljandis algust teha,“ sõnas Nordecon AS juhatuse liige Tarmo Pohlak. „Arendajal on tahe pakkuda nii linnale kui tulevastele külastajatele tipptasemel spaa-, majutus- ja ürituste kogemust. Meie ülesanne on tagada, et selleks vajalikud tingimused valmiksid kokku lepitud ajaraamis ja kokku lepitud kvaliteediga.“

Lisaks vaba aja veetmise võimalustele on Viljandi linn ja Viljandi vald spaahotelli arendaja OG Elektraga leppinud kokku, et spaa 8-realine ujula hakkab pakkuma teenuseid ka linna ja valla koolidele. Kokkuleppe kohaselt tagatakse kooliõpilastele regulaarne ligipääs ujulale kehalise kasvatuse tundide ja ujumisõpetuse läbiviimiseks.

„Viljandis on spaahotelli ja ujula rajamist planeeritud juba aastakümneid. Seetõttu on ehituslepingu sõlmimine ja ehituse algus Viljandi järve ääres viljandlastele väga oluline sündmus. Spaahotelli valmimisega saavutab Viljandi turismisihtkohana täiesti uue taseme ja mõju siinsele ettevõtluskeskkonnale on kindlasti laiem kui ainult ühe ettevõtte lisandumine. Lisaks avaneb viljandlastel endil võimalus uusi sportimis ja lõõgastumisvõimalusi kasutada. Linnale ja tervele maakonnale on oluline uute töökohtade lisandumine,“ rääkis Viljandi linnapea Johan-Kristjan Konovalov.

Viljandi Vallavanem Alar Karu sõnul mõjutab spaa ja ujula valmimine tuntavalt ka Viljandi valla elanike elu. „Viljandi vald paikneb ümber Viljandi linna ja paljud meie valla inimesed on igapäevaselt seotud Viljandi linnaga nii töökoha, kooli kui ka vaba aja veetmise näol. Ehitatav spaakeskus toob endaga kaasa uusi töökohti, elavdab turismi ja parandab kohalike elanike heaolu ning mis meie jaoks samuti oluline – meie koolide noored hakkavad seal ujumisõpet saama. On selge, et koostöökohti vallal ja linnal on teisigi ning hea meelega aitame linna arengule kaasa ka tulevikus. Soovin ehitajatele jõudu ja jääme ootama spaakeskuse valmimist – see on suur arenguhüpe kogu piirkonnale,“ lisas Karu.

Spaahotelli hoonet iseloomustab modernne ja funktsionaalne arhitektuur, mille autoriks on KOKO arhitektuuribüroo. Projekt valiti välja 2019. aastal linna poolt korraldatud ideekonkursi raames. Arhitektide Raivo Kotovi, Andrus Kõresaare, Lembit-Kaur Stööri, Martin Tago ja Brita Porovarde poolt loodud lahendus on inspireeritud Viljandi ajaloolisest linnastruktuurist ja järveäärsest maastikust. Kontseptsiooni keskmes on looduslähedus ning materjalikasutuse harmoonia, mis seob hoone ümbritseva keskkonnaga ning pakub külastajatele lõõgastavat atmosfääri.

Kompleks koosneb kahest kõrvuti asetsevast silindri kujulisest hooneosast, mis on omavahel ühendatud. Fassaadidel kasutatakse naturaalset puitu ja kivi, mis aitavad kaasa sooja ning looduslähedase ilme loomisele. Suured klaaspinnad avavad hoonest vaated Viljandi järvele.

 

 

 

 

 

Eelmine Kõik postitused