„Koostöö D-terminali ehitustööde peatöövõtjaga AS Nordecon on toiminud väga hästi ning kõik keeruka objekti ehitustööde käigus kerkinud probleemid on lahendatud kiiresti ja profesionaalselt. Unustada ei tohi seejuures asjaolu, et ehitustöid tehakse igapäevaselt laevareisjaid teenindavas terminali hoones. Tänaseks oleme esimese ehitusetapi töödega jõudnud nii kaugele, et hoones tehakse viimaseid viimistlustöid, lõpetatakse fassaadi ehitust ning häälestatakse tehnosüsteeme,“ ütles Tallinna Sadama infrastruktuuri arenduse juht Peeter Nõgu.
„Tallinna Sadam on nõudlik tellija, kellele anname ehitustööde lõppedes üle lisaks valmis hoonele ka 3D geomeetria kogu hoonest koos detailse infoga. Tänu väga heale koostööle tellijaga oleme saavutanud taseme, kus erinevused maja ja selle täieliku digiversiooni vahel on minimaalsed. BIM mudeli kasutamine ja koostamine on pidev protsess – see on nii ehitajal kui lõpuks ka hoone haldajal pidevalt kasutuses, et hoone digitaalne kaksik saaks võimalikult täpne,“ sõnas Nordecon ASi projektijuht Marek Sööt. „BIM annab ehitajale võimaluse ehitusprotsessi paremini planeerida, aga ka kiiremini ja efektiivsemalt teostada, ühtlasi annab see võimaluse katsetada mitmeid huvitavaid tehnoloogiaid tagamaks, et ehitusplatsil tehtav oleks sajaprotsendiliselt vastavuses virtuaalse ehitisega.“
Neljakorruselise (kolm põhikorrust + tehniline korrus) D-terminali hoone rekonstrueerimise käigus koostatakse kütte, ventilatsiooni, jahutuse, veevarustuse, kanalisatsiooni, nõrkvoolu ja automaatika osa tööprojekt ning BIM (Building Information Modeling) teostusmudel.
Olemasoleva D-terminali rekonstrueeritavas osas on esimesel korrusel projekteeritud monoliitsed vahelaed, mis toetuvad terastaladele. Valmivas D-terminalis on mugavad ja avarad ootealad reisijatele, kuhu on lisatud märkimisväärselt uusi istumisvõimalusi. Terminalis saab olema rohkem ruumi ka kohvikutele ja kaubandusele. Uute võimalustena lisanduvad lasteala ning nõudlikematele reisijatele eraldi lounge. D-terminali kasutavad laevafirma Tallink reisijad.
Koos terminali hoonega rekonstrueeritakse ka hoonet teenindavad tehnovõrgud ja alajaamad. D-terminali rekonstrueerimist kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa Ühendamise Rahastu projekti TWIN-PORT 2 nr 2014-EU-TM-0087-M raames.