BIM tehnoloogia rakendamine annab võimaluse liita ehituses kõik projekti osapooled üheks meeskonnaks – kogu töötsükkel alates projekteerimisest lõpetades hoone ülalpidamisega on lihtsamini jälgitav ja hallatav tänu ehitusinfo mudelile. 19.–20. aprillil toimub Tallinnas BIMsummit konverents, millel astuvad üles eksperdid Ameerikast, Saksamaalt ja Eestist. Pildid ja joonised (BIMsummit ja Technopolis Ülemiste):
„Kõrgemat tehnikaharidust on Tallinnas antud juba peaaegu sada aastat, kuid ehitusinsenerid, kes täna ülikooli lõpetavad, peavad orienteeruma väga hästi mitmetes eri elualades ja vältimatult on üheks selleks tänapäeval virtuaalne töökeskkond,“ ütles Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo. „Tänapäevased töökeskkonnad ja –vahendid peavad aitama inimestel teha paremat tööd, vältida vigu ning anda paremat ülevaadet kõigest toimuvast. Mul on hea meel, et TTÜ osalusel toimub kõrgetasemeline konverents, millest on kasu alles õppivatele kui juba praktiseerivatele ehitusspetsialistidele.“
„Mudelprojekteerimine on arhitektide ja projekteerijate tuttav töövahend, kuid see peab saama igapäevaseks töövahendiks ka ehitajatele ning haldajatele,“ ütles TTÜ Ehitustootluse instituudi direktor professor Irene Lill. „Tallinna Tehnikaülikool viis möödunud suvel ehitusettevõtjate seas läbi uuringu, millest selgus, et uudsete võimaluste kasutamine ei ole veel suure osani ehitajatest jõudnud. BIM tehnoloogiat arendatakse selles suunas, et süsteemselt siduda hoomamatu mahuga ehitusinfo ehitise kogu elukaare vältel, alates ideest kuni selle lammutamiseni. Ehitusinfo modelleerimine muudab kogu ehitusprotsessi kiiremaks, kvaliteetsemaks ning optimaalsemaks.“
„BIMsummiti eesmärk on kokku tuua kõik ehituse osapooled nii kodu- kui välismaalt: alates ehituse tellijatest ja projekteerijatest kuni peatöövõtjateni, kellelt saab ülevaate kuidas näeb BIMi rakendamine välja ehitusplatsil ning ka tarkvarafirmad tutvustavad, mis võimalusi BIM ehituses pakub,“ ütles Nordeconi BIM-projektijuht ja BIMsummiti korraldaja Miina Karafin. „BIMi kasutusvõimalused ning sellest saadav kasu on suur: näiteks on võimalik mudeleid ja simulatsioone kasutades juba ehitamise algfaasis planeerida paremini platsitöid, vältida vigu, saada paremat ja ülevaatlikumat infot kogu projektist, reageerida kiiremini muudatustele, hoida kokku kulutusi, vältida dubleerimisi ja nii edasi. Ma usun, et BIMsummit on kõikidele ehitusega kokku puutuvatele inimestele väga hea võimalus tulla kuulama ja saama kogemusi, mis on BIM ning kuidas seda kasutada.“
BIMsummitil jagavad oma kogemusi näiteks René Schumann, Erik Sanford, Jeremy Thibodeau, Reet Kalmet, Silver Neemelo, Avo Ambur, Virgo Sulakatko ja teised. Konverentsil osalemine annab 26 EEL-i täiendõppe punkti. Vaata konverentsi ajakava: http://www.bimsummit.ee/#!kava/y4z6m.